LAMELY

Naše lamely jsou vyráběny z kvalitní nerezové, tepelně zušlechtěné oceli, čímž je zaručena dlouhá životnost těchto výrobků. Hrany a zvláště pak "pracovní část" lamely, jsou perfektně zaobleny, maximální pozornost je věnována perfektnímu opracování niťového očka, pro bezproblémový průchod i těch nejjemnějších osnov.

typ EOI 

Otevřené lamely určené pro elektrické osnovní zarážky a ruční navádění

typ ECU

Uzavřené lamely určené pro elektrické osnovní zarážky a strojní navádění

typ ECR

Uzavřené lamely určené pro elektrické osnovní zarážky a strojní navádění

Šest důvodů, proč je používání lamel NAVETA výhodné:

  • vyrábíme výhradně z nerezavějících materiálů a dodavateli jsou výhradně osvědčení přední Evropští výrobci oceli
  • provádíme důsledně vstupní kontrolu zpracovávaných materiálů
  • lamely jsou lisovány na nových a stále inovovaných strojích s garantovanou přesností
  • věnujeme maximální pozornost jemnému leštění nejen funkčních částí lamely
  • všechny naše lamely procházejí certifikovaným testem odolnosti proti korozi. U ocelových lamel (jiných výrobců) s povrchovou úpravou (Ni, Zn atd.) je pouze mikroskopická vrstva, která je odolná proti korozi, ale samotná lamela odolná není. Při tkaní dochází k postupnému prořezání této vrstvy a lamela začíná korodovat a to právě v kritických oblastech. Lamela NAVETA je však odolná v celé tloušťce použitého nerez materiálu
  • materiál lamely je tepelně zušlechtěn na maximální pevnost při zachování optimální pružnosti

Díky tomu, že naše lamely jsou vyráběny v souladu s mezinárodně uznávanými normami ISO 441 a ISO 1150, jsou plně kompatibilní se všemi naváděcími automaty např.: Staubli AG (ZELLWEGER USTER), EL&M (VEGA), Reed - Chatwood (dříve Barber Colman) atd.

Následující tabulky vám pomohou vybrat nejvhodnější doporučené provedení lamely pro vaše stroje a sortiment. U vysokootáčkových tkacích strojů doporučujeme zvolit váhu lamely o cca 25% vyšší.

Poznámka: Uvedená provedení lamel jsou pouze nejčastěji vyráběná. Nestandardní provedení výrobku jsme schopni dodat po vzájemné konzultaci.