Výročí založení firmy

NAVETA CZ s.r.o.

Letos naše firma oslavila 25. výročí pod značkou NAVETA CZ s.r.o. Před rokem 1996 byla firma součástí skupiny firem ELITEX. 

Výrobní program se postupně změnil, nicméně výroba tkalcovských nitěnek a paprsků u nás prosperuje dodnes. Po privatizaci a založení značky NAVETA CZ s.r.o. jsme výrobní program rozšířili o výrobu tkalcovských lamel, kalení pásů v ochranné atmosféře, naváděcí háčky, jehly pro naváděcí automaty, tunelové paprsky včetně vlastní výroby tvarové třtiny a také speciální žakárové nitěnky až do délky 1500 mm.

Naše firma se od počátku specializovala na zpracování nerezových materiálů pro vodní tkací techniku a této tradici zůstáváme věrni. Zpracování nerezových ocelí je technicky sice složitější, ale užitné vlastnosti našich výrobků jsou díky tomu výrazně lepší.


Nové niťové očko 8,5x3,3 s NAVEFIL

Nově vám nabízíme největší NAVETA niťové očko 8,5x3,3 mm v provedení NAVEFIL. Díky provedení NAVEFIL je možné zvýšit dostavu při tkaní až o 30%.

Proč si zvolit provedení NAVEFIL

  • Vhodným tvarováním niťového očka jsme snížili tření v osnově a tím i přetrhovost
  • Eliminovali jsme dva kritické body při styku hrany niťového očka s nití
  • Možnost navýšení dostavy v osnově až o 30%
  • Možnost navýšení rychlosti tkacího stroje a tím zvýšení užitného výkonu
  • Plná kompatibilita nitěnek NAVEFIL s konkurenčními výrobky podobného typu při přechodu na výrobky NAVETA
  • Plná kompatibilita a bezproblémové navádění na automatických naváděcích strojích (jako Delta, Vega a další)

NAVETA kolem vás

Někdy se nás lidé pracující mimo textilní obor ptají, kde se mohou setkat s výsledky naší práce. Většina už tuší, že nitěnky nejsou krmivem pro rybičky, ale že se jedná o přesně vyrobené strojní díly. V našem případě vodiče nití pro tkalcovny. 

S výsledky naší práce se setkáváte denně, ale pravděpodobně to netušíte. Proto jsme připravili několik následujících příkladů.


Obdivujete západ slunce a na obzoru vznášející se horkovzdušný balón? Je pravděpodobné, že tkanina na tento krásný horkovzdušný balón byla vyrobena našimi nitěnkami, lamelami a na našem tkacím paprsku. Již řadu let NAVETA dodává své výrobky celosvětově známému českému výrobci horkovzdušných balónů.

Policisté a další ozbrojené složky pravidelně používají neprůstřelné vesty, někdy nazývané balistické. Při výrobě těchto vest je využíván především speciální materiál KEVLAR.

Také na našich nitěnkách, lamelách a paprscích naši zákazníci tkají Kevlarové tkaniny. Tyto tkaniny se využívají pro výrobu jak neprůstřelných vest, pancéřování letadel, ale i nehořlavých obleků pro hasiče.

Vychutnáváte si jízdu na motocyklu? Pak je možné, že vás při pádu bude chránit Kevlarové oblečení pro motorkáře, které bylo utkáno na našich nitěnkách, lamelách a paprscích. Někteří naši zákazníci se specializují právě na ochranné pomůcku pro extrémní namáhání.

Jezdíte autem novější výroby? Pak je jistě vybaveno celou sadou bezpečnostních Airbagů. NAVETA dodává nitěnky, lamely a paprsky několika výrobcům těchto Airbagů. Kvalita našich výrobků musí být v tomto případě dokonalá. Při nárazu má Airbag na své 100% nafouknutí pouhých 40 ms. Na chyby tedy není čas.

Stal se vám úraz? Pak jste jistě použili některý z obvazů, které mohly být vyrobeny našimi nitěnkami, lamelami a paprsky. Naše výrobky dodáváme firmám, které vyrábějí obvazové materiály. Ať už krycí, tubulární, fixační, elastické, tlakové nebo například stahovací.

NAVETA také dodává nitěnky a lamely se spec.úpravou pro tkaní krevních filtrů a dalších spec.textilních výrobků pro lékařské a laboratorní účely.

Máte nově zateplenou fasádu? Pak jste při aplikaci pravděpodobně použili skleněnou tkaninu, někdy nazývanou skleněná mřížka. I skleněná vlákna jsou tkána na našich nitěnkách, lamelách a paprscích. Protože jsou skleněná vlákna velmi tvrdá a odolná, museli jsme i mechanické vlastnosti našich výrobků upravit.

Nové niťové očko 6,5x2,5

Připravili jsme pro vás novinku v podobě nového rozměru niťového očka. Abychom snížili vaše skladové náklady, zpřesnili a zefektivnili vedení nití v osnově, nabízíme Vám nové očko 6,5x2,5.

Nová velikost očka Vám poskytne nové možnosti. Pokud používáte očka 6,5x1,8 a zároveň očka 8,0x2,5, doporučujeme nahradit obě očka pouze jedním a to 6,5x2,5. Nové očko nabízí přesnost vedení nitě, jak tomu je u očka 6,5x1,8 a zároveň poskytuje dostatek prostoru pro vady příze nebo uzlíky, jak tomu je u očka 8,0x2,5.