ITMA 2019 Barcelona

Přípravy již jsou plném proudu

Letos se tradičně účastníme nejvýznamnější mezinárodní výstavy ITMA. Tentokrát výstavu ITMA bude hostit Barcelona. Přípravy našeho stánku již jsou plném proudu. Dokončují se grafické návrhy stánku, výběr jednotlivých exponátů atd.


Náš tým najdete na v hale H4 stánek D118.

NAVETA kolem vás

Někdy se nás lidé pracující mimo textilní obor ptají, kde se mohou setkat s výsledky naší práce. Většina už tuší, že nitěnky nejsou krmivem pro rybičky, ale že se jedná o přesně vyrobené strojní díly. V našem případě vodiče nití pro tkalcovny. 

S výsledky naší práce se setkáváte denně, ale pravděpodobně to netušíte. Proto jsme připravili několik následujících příkladů.


Obdivujete západ slunce a na obzoru vznášející se horkovzdušný balón? Je pravděpodobné, že tkanina na tento krásný horkovzdušný balón byla vyrobena našimi nitěnkami, lamelami a na našem tkacím paprsku. Již řadu let NAVETA dodává své výrobky celosvětově známému českému výrobci horkovzdušných balónů.

Policisté a další ozbrojené složky pravidelně používají neprůstřelné vesty, někdy nazývané balistické. Při výrobě těchto vest je využíván především speciální materiál KEVLAR.

Také na našich nitěnkách, lamelách a paprscích naši zákazníci tkají Kevlarové tkaniny. Tyto tkaniny se využívají pro výrobu jak neprůstřelných vest, pancéřování letadel, ale i nehořlavých obleků pro hasiče.

Vychutnáváte si jízdu na motocyklu? Pak je možné, že vás při pádu bude chránit Kevlarové oblečení pro motorkáře, které bylo utkáno na našich nitěnkách, lamelách a paprscích. Někteří naši zákazníci se specializují právě na ochranné pomůcku pro extrémní namáhání.

Jezdíte autem novější výroby? Pak je jistě vybaveno celou sadou bezpečnostních Airbagů. NAVETA dodává nitěnky, lamely a paprsky několika výrobcům těchto Airbagů. Kvalita našich výrobků musí být v tomto případě dokonalá. Při nárazu má Airbag na své 100% nafouknutí pouhých 40 ms. Na chyby tedy není čas.

Stal se vám úraz? Pak jste jistě použili některý z obvazů, které mohli být vyrobeny našimi nitěnkami, lamelami a paprsky. Naše výrobky dodáváme firmám, které vyrábějí obvazové materiály. Ať už krycí, tubulární, fixační, elastické, tlakové nebo například stahovací.

NAVETA také dodává nitěnky a lamely se spec.úpravou pro tkaní krevních filtrů a dalších spec.textilních výrobků pro lékařské a laboratorní účely.

Máte nově zateplenou fasádu? Pak jste při aplikaci pravděpodobně použili skleněnou tkaninu, někdy nazývanou skleněná mřížka. I skleněná vlákna jsou tkána na našich nitěnkách, lamelách a paprscích. Protože jsou skleněná vlákna velmi tvrdá a odolná, museli jsme i mechanické vlastnosti našich výrobků upravit.

Nové niťové očko 6,5x2,5

Připravili jsme pro vás novinku v podobě nového rozměru niťového očka. Abychom snížili vaše skladové náklady, zpřesnili a zefektivnili vedení nití v osnově, nabízíme Vám nové očko 6,5x2,5.

Nová velikost očka Vám poskytne nové možnosti. Pokud používáte očka 6,5x1,8 a zároveň očka 8,0x2,5, doporučujeme nahradit obě očka pouze jedním a to 6,5x2,5. Nové očko nabízí přesnost vedení nitě, jak tomu je u očka 6,5x1,8 a zároveň poskytuje dostatek prostoru pro vady příze nebo uzlíky, jak tomu je u očka 8,0x2,5.