ITMA

Barcelona, Spain, 20.6.2019-26.6.2019, Hala 4, Stánek D118

Jako již tradičně se připravujeme na nejvýznamnější textilní výstavu ITMA. Výstavu bude tentokrát hostit Barcelona. Přípravy našeho stánku jsou v plném proudu. I letos představíme zajímavé novinky. Například speciální paprsek pro tryskové stroje DIFA. Ale také tolik očekávané nové niťové očko rozměru 8,5 x 3,3 mm v námi patentovaném provedení NAVEFIL.

Letos poprvé uvidíte naše nitěnky, lamely a paprsky přímo na vystavovaných tkacích strojích firem PANTER (nyní patřící do skupiny ITEMAtech) a VÚTS Liberec. 


NAVETA kolem vás

Někdy se nás lidé pracující mimo textilní obor ptají, kde se mohou setkat s výsledky naší práce. Většina už tuší, že nitěnky nejsou krmivem pro rybičky, ale že se jedná o přesně vyrobené strojní díly. V našem případě vodiče nití pro tkalcovny. 

S výsledky naší práce se setkáváte denně, ale pravděpodobně to netušíte. Proto jsme připravili několik následujících příkladů.


Obdivujete západ slunce a na obzoru vznášející se horkovzdušný balón? Je pravděpodobné, že tkanina na tento krásný horkovzdušný balón byla vyrobena našimi nitěnkami, lamelami a na našem tkacím paprsku. Již řadu let NAVETA dodává své výrobky celosvětově známému českému výrobci horkovzdušných balónů.

Policisté a další ozbrojené složky pravidelně používají neprůstřelné vesty, někdy nazývané balistické. Při výrobě těchto vest je využíván především speciální materiál KEVLAR.

Také na našich nitěnkách, lamelách a paprscích naši zákazníci tkají Kevlarové tkaniny. Tyto tkaniny se využívají pro výrobu jak neprůstřelných vest, pancéřování letadel, ale i nehořlavých obleků pro hasiče.

Vychutnáváte si jízdu na motocyklu? Pak je možné, že vás při pádu bude chránit Kevlarové oblečení pro motorkáře, které bylo utkáno na našich nitěnkách, lamelách a paprscích. Někteří naši zákazníci se specializují právě na ochranné pomůcku pro extrémní namáhání.

Jezdíte autem novější výroby? Pak je jistě vybaveno celou sadou bezpečnostních Airbagů. NAVETA dodává nitěnky, lamely a paprsky několika výrobcům těchto Airbagů. Kvalita našich výrobků musí být v tomto případě dokonalá. Při nárazu má Airbag na své 100% nafouknutí pouhých 40 ms. Na chyby tedy není čas.

Stal se vám úraz? Pak jste jistě použili některý z obvazů, které mohli být vyrobeny našimi nitěnkami, lamelami a paprsky. Naše výrobky dodáváme firmám, které vyrábějí obvazové materiály. Ať už krycí, tubulární, fixační, elastické, tlakové nebo například stahovací.

NAVETA také dodává nitěnky a lamely se spec.úpravou pro tkaní krevních filtrů a dalších spec.textilních výrobků pro lékařské a laboratorní účely.

Máte nově zateplenou fasádu? Pak jste při aplikaci pravděpodobně použili skleněnou tkaninu, někdy nazývanou skleněná mřížka. I skleněná vlákna jsou tkána na našich nitěnkách, lamelách a paprscích. Protože jsou skleněná vlákna velmi tvrdá a odolná, museli jsme i mechanické vlastnosti našich výrobků upravit.

Nové niťové očko 6,5x2,5

Připravili jsme pro vás novinku v podobě nového rozměru niťového očka. Abychom snížili vaše skladové náklady, zpřesnili a zefektivnili vedení nití v osnově, nabízíme Vám nové očko 6,5x2,5.

Nová velikost očka Vám poskytne nové možnosti. Pokud používáte očka 6,5x1,8 a zároveň očka 8,0x2,5, doporučujeme nahradit obě očka pouze jedním a to 6,5x2,5. Nové očko nabízí přesnost vedení nitě, jak tomu je u očka 6,5x1,8 a zároveň poskytuje dostatek prostoru pro vady příze nebo uzlíky, jak tomu je u očka 8,0x2,5.