NITĚNKY

Ploché jezdcové i bezjezdcové nitěnky jsou vyráběny z vysoce kvalitní nerezové oceli, s přísadou legujících prvků. Díky modernímu technologickému zpracování, které neustále inovujeme, dosahují NAVETA nitěnky vysokých pevností.

BEZJEZDCOVÉ "J" nitěnky

Nitěnky s otevřeným koncovým okem ve tvaru "J"

BEZJEZDCOVÉ "C" nitěnky

Nitěnky s otevřeným koncovým okem ve tvaru "C"


JEZDCOVÉ "O" nitěnky

Nitěnky s uzavřeným koncovým okem, určené pro nízkootáčkové stroje do 500 rpm.

JEZDCOVÉ AM nitěnky

Nitěnky s uzavřeným koncovým okem, určené pro vysokootáčkové-tedy nitěnky bez rychlostního omezení.

STUHAŘSKÉ nitěnky

Nitěnky s uzavřeným koncovým okem ve tvaru "O". Tyto nitěnky se používají na strojích pro tkaní primek, popruhů, ale také bezpečnostních pásů pro automobily.

Mimořádná pozornost je věnována dokonalé hladkosti funkční části nitěnky, zejména niťového očka. Ve výrobním sortimentu jsou všechny běžné typy a délky plochých nitěnek, včetně stuhařských, kobercových, specielních a opravárenských. Vyrábíme nitěnky SIMPLEX i DUPLEX, s niťovým očkem ve středu nitěnky, ale také nad i pod středem.

Naše nitěnky lze navádět na všech automatických naváděcích strojích, jako jsou: Staubli AG (dříve Zellweger Uster), EL&M (typ VEGA) a také Reed - Chatwood (dříve Barber Colman). Pro některé naváděcí stroje, vyrábíme také naváděcí jehly . Pro všechny druhy a velikosti jezdcových nitěnek dodáváme nitěnky opravárenské . Jsou určeny k záměně za poškozené nitěnky a to především "uvnitř" osnovy. Díky rozvírací hlavě, vyrobené ze dvou polovin, se tato nitěnka snadno a rychle nasune na nosný drát brdového listu. A to vše samozřejmě při zachování mechanických a pevnostních vlastností.

Díky dlouholeté spolupráci se zákazníky, jsme zvyklí na pružné změny v provedení nitěnek a proto po dohodě se zákazníkem se přizpůsobíme i požadavkům odlišným od standardního provedení, pokud to bude technicky možné.